Fotograaf Grethe Rõõm

Beebifoto. Perepildistamine. Aktifoto. Pulmafoto. Fotostuudio Rõuges. Info: grethe@mugul.ee

Eelmisel kevadel sai üks teekond üsna ootamatult alguse – sattusin eneselegi veidi üllatuseks ühele tunniajasele loengule, mis emotsionaalselt väljendudes andis kõva müksu, et jõuda sinna, kuhu sisimas väga oma pildistamistega jõuda olin tahtnud. Teadsin, et kuidagi on võimalik pildistada nii, et pildil oleks emotsioon. Mitte pelk “palun vaata kaamerasse ja naerata!” Muidugi on tore, kui vaadatakse ja naeratatakse, aga niiväga tahaks, et see, kes seal naeratab, tunneks ennast nii hästi ja vabalt, et ta näole tuleb see naeratus, mis tuleb südamest. Mitte see, mis tuleb siis, kui öeldakse, et “Naerata!”


(Ja mul ei lähe vist elu lõpuni meelest suurim kompliment, mille sain – rääkisin ühele armsale paarile, kes mu juures oli pildistamas käinud, mida õppisin ja edasi õppida tahan ja nemad vaatasid mulle otsa ja ütlesid: “Grethe, aga sa juba pildistadki ju nii – lood ruumi, kus on hea ja mõnus olla!”)
Suvel kutsusime Juliana Wiklundi Rootsist endale külla koolitust tegema. Just täpselt nii oligi, et kirjutasime talle, otsisime armsad fotograafid, kellega koos Beloved-tehnikat õppida ja kõik sujus. Nii võrratult hästi, et need kaks koolituspäeva, tihedalt täis tarkust, emotsioone, naeru, rõõmu, pisaraidki, olid mu fotograafikarjääri kõige ägedamad koolituspäevad. Ja praegu, kui ma sellele mõtlen, tundub küll natuke uskumatu, et kuidas on võimalik, et lihtsalt nii ongi, et maailma kõige lahedam asi tuleb koju kätte:) Aga näe, kui tahad ja soovid, siis tulebki! Muidugi tuleb selle nimel tööd ka teha, aga see on nii rõõmusegune töö, et lausa lust.


Ma ei maganud pärast seda koolitust kuigi palju. Terve uus maailm oli korraga lahti ja ma googeldasin ja otsisin ja lugesin ja õppisin. See tunne, kui leiad midagi, mis haakub sinu enda olemusega nii väga, et ongi justkui osa sinust, on väga võimas.

Ja nii polegi midagi imestada, et hakkasin Beloved-tehnikat süvitsi õppima, et saada sertifitseeritud Beloved-fotograafiks. Et olen koolis saksa keelt õppinud, on see õppiminegi üks ütlemata suur asi – kogu kursus on inglise keeles. Naersin siin endamisi, et praegu on Google Translate mu ustavaim kaaslane.


Beloved-pildistamine on emotsioon:) Selle sõna kõige puhtamas tähenduses. See on meeldetuletus sellest, mis on kõige olulisem. Retk, mis on täis naeru, nalja, mälestusi, unistusi. Ja kõige olulisem mu meelest on see, et sellel retkel ollakse koos. Unistatakse, naerdakse, meenutatakse. Koos oma kalliga. Koos, see on kõik.


Mina vormin need hetked fotodeks. Et õhkkond on vaba ja loomulik, on needki, kes varem pildistamist kartnud nii, et kaamera ees läheb suu kriipsuks ja tahaks parema meelega pildistajale selja keerata, öelnud, et see Beloved on üks väga mõnus asi:)
Ja see sobib nii neile, kes on värskelt kohtunud, kui ka neile, kes juba tükk aega koos elanud.


Kui sellest eelnevast veel polnud piisavalt aru saada, et olen sellest hullupööra vaimustuses, siis kirjutan igaks juhuks veel, et mulle meeldib see üliväga. Kohe niiväga, et enda peret palun pildistama ainult selle fotograafi, kes ka beloved-tehnikat kasutab.
Beloved pole ainult paaridele, vaid see sobib kõigile. Olen peaaegu aastajagu oma pildistamistel seda kasutanud ja iga pildistamise ajal rõõmustanud, kui rõõmuga mängima kaasa tullakse:)

Pildid neist armsaist inimestest on mu kontrolltöö:)

Aitäh teile tulemast ja nii armsalt olemast!