Fotograaf Grethe Rõõm

Beebifoto. Perepildistamine. Aktifoto. Pulmafoto. Fotostuudio Rõuges. Info: grethe@mugul.ee

Mul on silmad märja koha peal. Emadepäevad ja sünnipäevad ja kõige tavalisemadki erilised päevad, kuhu jagub armastust – voodisse toodud hommikukohv või musi või kõne sõbralt, et kuidas sul läheb …

Armastus liigutab mind alati.

Olgugi, et neid pulmi, kus kaameraga käinud olen, jagub küll ja veel, otsin ikka ja jälle taskuräti välja. Piisab ühest pilgust, mis peig või pruut tasahilju saadab oma kaasale, sellest õrnmahedast ja armastusest pungil pilgust, mis ehk polegi teistele märkamiseks …

Või perepildistamised. Mu suured lemmikud! Sest kelles saab olla veel rohkem armastust kui lastes! Nendes imelistes pisikestes inimestes, kes on alati nii kohal. Just siin ja just praegu. Ja kui sa näed, millise lustiga nad vaatavad oma vanemaid, kes tulid nendega kodust välja … et mängida. Need pilgud toovad mulle alati pisarad kurku. Sest neis on natuke segadust, natuke jahmatustki, ja vägaväga palju rõõmu.

Ja see õnn, millega vanemad vaatavad oma kalleid.

Vahel on neis pilkudes uskumatust – kas tõesti on meie laps see, kes just praegu teatas ülima enesestmõistetavusega, et mul on maailma kõige ägedamad vanemad, sest nad aitavad mulle kingad õigesti jalga. Või teevad hommikuti putru. Või kuulavad mind alati ära. Isegi siis, kui on kiirekiirekiire.

Vahel on neis pilkudes taasleidmist. Vabadust. Ühel hetkel on see kohal, ja selle tunneb ära rõõmu järgi, millega vanemad mängivad. Nagu nad kunagi lastenagi on mänginud  ja mis vahepeal suureks saades on veidi ununenud. Õnneks on see kui jalgrattasõit, mis siis, kui selgeks saadud, enam iial meelest ei lähe.

Ja alati on neis pilkudes soojust, millega ükski ahi ei saa võistelda – kaks pisikest kätt on just teinud maailma kõige karusema kalli ning pisike suu põsele natuke tatise musi. Nii, nagu ainult need väikesed armastuse saadikud oskavad.

See tänavune suvi on olnud võrratu. Muutnud ja kosutanud ja kasvatanud. Eelkõige pildistamislusti. Ja see on nii mõnus!