Fotograaf Grethe Rõõm

Beebifoto. Perepildistamine. Aktifoto. Pulmafoto. Fotostuudio Rõuges. Info: grethe@mugul.ee

Ma saan varsti tädiks:) Ehk et augustikuus sünnib venna perre pisike lapsuke, kes oma soo on siiani saladuseks jätnud.

Kuidagi on nii, et neid peresid, kes julgevad/tahavad kolmandale lapsukesele mõelda, on sõprade-tuttavate hulgas … mõnusalt :)

See kolmanda lapse ootus on üks isemoodi ootus. Justkui tead, mida oodata, ja samas on kõik ikkagi nii uus.

Omamoodi.

Oskus nautida ehk on selle nimi? Mitte kiirustades, vaid pisitasa, igast päevast mõnu tundes.

Ja karta oskad ka rohkem. Paradoks missugune, eks.

Kui venna peres ootavad uut ilmakodanikku lisaks emmele-issile kaks suuremat õde, siis hää sõbra peres ootvad augustikuus sündivat titat kaks vanemat venda. Võib kolm korda arvata, millisest soost lapsukest kumbki pere pikisilmi ootab :D

Kui vastsündinusessiooni tutvustusega sai sessioonitutvustuste ots lahti tehtud, siis siin räägin veidi beebiootajasessioonist.

Mul endal on kolmest ootusajast viis pilti:) Esimesel silkan suure kõhuga maal aiamaja ümber, ja parasjagu on maha sadanud ports rahet. Ei mingit sättimist ega pooset, ja ometi on see üks ilmatulahe pilt. Me pere jaoks emotsiooni ja mälestusega. Nüüdseks kolmteist aastat vana.

Poja ootusaja pildid kadusid koos kõvakettaga, mis otsustas otsad anda. Pärast seda olen hoolsalt kõik ilmutamist väärt pildid paberile teinud. Õnneks on üks pildike, mida vaadates saab seda aega natukenegi meenutada.

Ja me kõige noorema Nöpsi ootamisest on suisa kolm fotot :) Üks tehtud siin meie küüniukse ees ühe artikli juurde, ja õigupoolest seal kõhtu polegi suurt näha. On ainult teadmine, et sealt pildi alumisest servast allpool on veel üks pisike hingeke.

On küll jah veidi kurb tunne – sest neid pilte võiks olla natuke rohkem sätitumaid ja natuke rohkem rohkem.

Neist kolmest ootusajast on mul omajagu meeles. Et kõige mõnusam on olla seal 7.-8. kuu paiku – siis võiks ka ootusajapilte teha. See aeg on samas alati suhteline – väga lahedad pildid said ükspäev stuudios tehtud ka siis, kui järgmisel päeval oli sünnituse tähtaeg :)

See, kas pildil olla riides või natuke paljas või natuke rohkem paljas – see sõltub sinu enda maitse-eelistusest. Nagu ka seegi, kas teha pildid stuudios või õues.

Kui on soov pildistada stuudios, siis seal on mul olemas erinevad kangad/rekvisiidid, mida pildistamisel kasutada. Alati on hea, kui võtad midagi, mis sulle su beebiootusega seondub, kaasa. Midagi, mis on just sinule ja sinu titaootusajale omane. Nt titale varutud asjad, mõni enda nokitsetud papupaar.

Lilled on samuti head. Kimp tulpe, karikakraid – neid, mis sulle endale kõige enam meeldib.

Õues pildistamiseks valime mõnusalt privaatse koha, kus saab segamatult pildistada. Selle, kus me pildistame, lepime kokku siis, kui pildistamisajast kõneleme. Koht võib olla sinu koduõues või kuskil kõrrepõllul või sootuks kolmandamas kohas. Pakun alati välja erinevaid variante, ja nende hulgast valime välja selle, mis sinule kõige rohkem sobib.

Pildistamisaeg on hea sättida selline, kus ei pea kiirustama – lasteaeda vanemale lapsele järele, ämma juubelile vms kohta:) Pildistamisaega kokku leppides kõneleme sellestki, et kas tahad beebiootuspiltidel olla üksi, koos kaasa või terve perega. Kõik variandid on ühtviisi head  ja kõikidel puhkudel saab beebiootus jäädvustatud. Küll erineva sisuga piltidel, aga see ongi mõnus! Oleks ju igav, kui kõigil ripuks kodus seinal ootusajast täpselt ühtmoodi pildid.

Ikka on pildistamiseks aega broneerides küsitud, et tulen kohale ja mis siis saab? Ma ju ei oska ennast seal kaamera ees keerutada!

See on nüüd asi, mille pärast kõige vähem muretseda:) Erinevate ideede ja pooside väljapakkumine ongi minu töö – kui idee sobib, teeme ära. Kui tundub, et ei sobi, siis pakun järgmise.

Õigupoolest on sõna “muretsemine” sellise sessiooni puhul üldse kohatu. Sest niipalju, kui mul on õnnestunud beebiootajaid pildistada, on iga sessioon olnud justkui üks lõbus retk.

Mida siis selga panna?

Midagi mugavat ja mõnusat. Täpselt sellist, mis sulle endale meeldib. Kui tulete mitmekesi, on lahe, kui on miski ühendav detail, mis pildil visuaalselt seob.

Kui sul on kaasa võtta mitu komplekti rõivaid, siis võta! Nii saab valida vastavalt kohale kõige sobilikumad riided.

Ja siis pole muud, kui kohale tulla. Kas siis loodusesse või stuudiosse. Ning koos teeme pildid, mis jäävad seda aega meenutama.

Ja kirsiks tordil – oma beebidele (st neile, kelle emmet olen beebiootusajal pildistanud) on vastsündinu fotosessioon 20 protsenti soodsam!


Kirjutatud 25. juuli 2011 , Fotomugulad, Sessiooni tutvustus