Fotograaf Grethe Rõõm

Beebifoto. Perepildistamine. Aktifoto. Pulmafoto. Fotostuudio Rõuges. Info: grethe@mugul.ee

on üks paras kunsttükk. Tahaks ju, et lapsuke jääb pildil see maailma kõige ilusam ja armsam. No nagu ta päriseluski on – nunnu.

Stuudios on üks asi – seal on valgust mõnuga, vajalikud vidinad ka kohe vajadusel võtta. Saab pildistada erinevatel taustadel ja puha.

Kodus pildistamine aga on hoopis teistsorti – vahel ma ikka itsitan endamisi, kui kellelegi külla läen beebit pildistama – kodinaid on nii palju, et justkui koliks sisse:) Põhjus, miks ma pooldan värskete beebide kodus pildistamist, on see, et seal on nii emmel kui tital mõnusam. Oluline on ka see, et nendele piltidele jääb alati ka tükike kodu peale:) Kodus ON kodusem.

Beebide pildistamisel on mõned nõksud, mida ma beebisessioone tehes jälgin ja mida sa kodus ise titat pildistades võiksid ka jälgida. Kui jätta kõrvale kaamera ja selle miljon võimalust, siis lühidalt: kõht, soojus ja nunnud aksessuaarid.

Kui tita kõht on tühi, võid kaameraga vehelda vasakule ja paremale või seista kas või pea peal, aga armsalt naeratavast beebist sa pilti ei saa. Seega: sööda enne pildistamist oma beebi kõht täis. Ja ise pista ka midagi põske:)! Ja pildistamine pole mingi sprint – täiesti mõnuga saab aja maha võtta, kui tita kõht tühjaks läeb.

Tuba, kus sa oma beebit pildistad, peaks olema soe. Nii soe, et endal on lausa palav. Külmas toas pole endal mõnus olla, beebist rääkimata.

Väikese kõrvalepõikena veel ühest ütlemata olulisest asjast – valgusest.  Tee oma pildistamiskoht nt akna alla nii, et saad olla akna ja beebi vahel (jälgi, et sinu vari tita peale ei jääks!). Praegu on meil nii valge, et saab loomulikus valguses (st ilma välguta) pildistada ja see on ütlemata mõnus. Pane beebile aluseks padi, teine sea n-ö seljatoeks. Viska üle patjade valge lina ja säti beebi sinna pessa nii, et tundub mõnus.

Aksessuaarid – mu meelest on nunnu, kui saab mõned sellised pildid ka, kus on tital väike mütsike peas või papu jalas. Ühesõnaga – aksessuaarid aitavad luua meeleolu.

Tüdrukutega on lihtsam – sitsid ja satsid ja pärlid ja lillekesed.

Ent pisikesele mehele sa ju ei pane lehvikest pähe.

Igatahes võtsin endal natist ja nikerdasin mõned vidinad väikestele meestele.

Tuttmüts. Triibuline. Modell on Simo. Piltidel täpselt kolm nädalat noor.

Nokkmüts. Pruun. Märgiga.

Ükspäev vaatasin facebookist, et naabritüdruk teeb mõnusat käsitööd. Rääkisime veidu ja voilaa! Siin on pisikesed papud, passivad nii poiste kui piigade pildistamiseks. Nendega komplektis on ka peaehe, aga see ootab pildistamiseks üht väikest tüdrukut. (Papude autor Annely Johanson):

Ja nii ongi, et igale beebipildistamisele võtan miskit mõnusat kaasa. Uued teod on juba varrastel – seega ei pea kartma, et kõik me kandi lapsukesed, keda mul on au pildistada, saavad ühesuguse mütsikesega pildid:))

Igatahes – mõnusate pildistamisteni!

Info beebisessioonide kohta siin


Kirjutatud 27. aprill 2011 , Fotomugulad, Käsitöö